Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Sbirka dlah

 

Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe.
Johan Wolfgang von Goethe

Sbírka dlah k léčení ortopedické vady pro Ugandu 

Děti s vrozenou ortopedickou vadou dolních končetin pes equinovarus jsou v České republice léčeny metodami, které přinášejí víc jak 90-ti % úspěšnost a bezproblémový život  bez jakéhokoliv omezení.

Všechny děti bohužel tuto možnost využít moderní léčbu nemají. V Ugandě se ročně narodí přibližně 1000 dětí s pes equinovarus na jedné či obou nohách. U většiny není tato vada diagnostikována a nebo je její léčba zanedbaná, jelikož ani konveční chirugická léčba není v tamních podmínkách možná. V roce 1994 bylo v Ugandě přibližně 10.000 dětí s neléčeným PEC, vedoucím k celoživotním bolestem a fyzickému omezení neumožnující plné zapojení do společnosti.

Prostřednictvím občanského sdružení Achilleus můžete darovat jakékoliv dlahy, které už nepotřebujete těm, kterým ještě prokáží cennou službu - ugandským dětem.

      Club foot Uganda

Děti, kterým dlahy pomůžou:  http://www.youtube.com/watch?v=gfgiG2YJJdw
Více o projektu: Uganda Sustainable Clubfoot Care Project http://ponseti.info/uganda/index.php?ption=com_frontpage&Itemid=1


Dlahy budou hromadně odeslány do nemocnice specializující se na léčbu pes equinovarus v městě Kampala v Ugandě.

Adresa na kterou můžete svůj dar směrovat:
Achilleus z.s., Stanislava Bašatová, Důl Jan 838, 273 06 Libušín 

Pokud byste chtěli věnovat na léčbu PEC v Ugandě  finanční dar, je možné jej zaslat na účet spolku Achilleus č. 2205350994/6210, které Váš příspěvek odešle hromadně převodem.

Při platbě prosím uveďte do zprávy pro příjemce, že jde o dar pro Ugandu.