Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Srazy PEC

Setkání rodičů a dětí 2016

sraz final1

Na srazu se můžete těšit na:

Frydrychovanasrazu
MUDr. Monika Frydrychová pracuje na dětské ortopedii FN Bulovka od roku 2003 (v soukromé ambulanci od roku 2010). Zaměřuje se speciálně na dětskou ortopedickou problematiku - sono kyčlí novorozenců, vyšetření plochonoží, vrozených vad, poruch pohybových stereotypů u dětí, diagnostiku funkčních poruch. Od roku 2005 se specializuje na léčbu vrozené vady pes equinovarus Ponsetiho metodou.

MUDr. Monika Frydrychová spolupracuje s občanským sdružením již 6 let. Zúčastnila se celkem 4 setkání, kde s laskavostí jí vlastní odpovídá na všechny dotazy účastníků a ochotně poskytuje rychlou „konzultaci“ k nožičkám všech dětiček na setkání. V průběhu dvou let odpovídala na dotazy v online poradně týkající se vady pes equinovarus. Dotazy a odpovědi jsou součástí našich webových stránek, kde určitě i dnes najdete zajímavé informace. Otázky a odpovědi.

 

Fyzioterapeutka Dana Marečková se zaměřením na správný vývoj batolat. (není specialistkou na PEC)12966600 10205145747678043 38191655 n
Dana Marečková absolvovala SZŠ obor rehabilitace, pracovala v Nemocnici a poliklinice Kladno, ve Speciální škole v Tuchlovicích a 13 let v Dětském rehabilitačním stacionáři Zvonek. V současné době provozuje soukromou rehabilitační praxi při speciální škole Korálek v Kladně.
Dlouhodobě lektoruje Kurzy správných pohybových stereotypů pro kojence a batolata, kurzy Baby masáží atd.
Během dlouholeté fyzioterapeutické praxe se věnovala širokému spektru pacientů všech věkových skupin. Specializuje se na terapii dětí. Úzce spolupracuje s dětskými neurology a pediatry. Zaměřuje se především na děti s DMO, centrální koordinační poruchou, opožděným psychomotorickým vývojem apod. Dále vede přednášky na témata související s psychomotorickým vývojem dětí, správnou manipulací s miminky atd.


Na srazu Achillea je paní Dana Marečková připavena poradit maminkám, které mají obavy ohledně SPRÁVNÉHO PSYCHOMOTORICKÉHO VÝVOJE svých dětí v souvislosti se sádrováním a nošením dlah.

 Aktuální diskuze ke srazu probíhá ZDE na FB

V případě dotazů kontaktujte Veroniku Benešovou This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. má na starost organizaci srazu.

 

Setkání rodičů a přátel dětí s PEC r. 2014

Setkání rodičů a přátel dětí s ortopedickou vadou pes equinovaru proběhlo 12. dubna 2014 v prostorách mateřské školky Knoflík. Rodičů i dětí dorazilo hodně.

 

Seznámení s činností spolku

 1. Spolek Achilleus pořádá každoroční setkání rodičů a přátel dětí s vadou PEC, rodiče zde mají možnost sdílet informace, zkušenosti, rady. Již po několikáté přijala naše pozvání i paní doktorka Frydrychová, seznámila nás s novou praxí s proplácením Johna-Mitchella dlah a ochotně odpovídala na dotazy rodičů.

 2. Achilleus mimo jiné také spravuje webové stránky www.pesequinovarus.cz Nově je zde možnost psát vlastní blog, zápisky z léčby, vkládat články, fotografie, příspěvky do burzy.

 3. Rok již funguje facebookový profil Pes Equinvoarus , kde se snažíme vkládat novinky a zajímavostí týkající se vady, i informace ze zahraničí. V současnosti má profil více jak 200 přátel.

 4. Připravuje se spolupráce s rodinným serverem Modrý koník , kde bude otevřeno diskusní forum a poradna týkající se PEC

 5. V JAR vznikla svépomocnou spoluprácí maminek kreslená dětská veršovaná kniha My-clever-clever-night-shoes. Rádi bychom pomohli na svět české verzi. Hledáme někoho s citem pro český jazyk, kdo by pomohl s českým textem.
 6. Zahájili jsme jednání s protetikou Metis.

 7. Navázali jsme spolupráci s Dámským běžeckým klubem. V září by se měl uskutečnit charitativní běh na 5km Dámská pětka ve prospěch spolku Achilleus. Vítáme jakékoliv ruce, které pomůžou s organizací.

 8. Spolek organizuje sbírku použitých dlah. Máte možnost přeposlat nám staré nevyužité dlahy Johna Mitchella a Denis Brownovy dlahy (jakákoliv plastová korýtka prosím neposílejte). DB dlahy se distribuují dále přes Kanadu do Ugandy k dalšímu využití. Dlahy Johna Mitchella uchováváme pro své členy k zápůjče či výměně v případě potřeby.

 

Novinky 

 1. Máme informaci, že některé protetiky (potvrzen Metis) požadují vratnou zálohu 8000,- na dlahy, pokud si rodiče přejí mít dlahy co nejdříve, dříve než dojde ke schválení pojišťovnou. Druhá možnost je počkat cca měsíc na ukončení schvalovacího procesu pojišťovny. Vstoupili jsme v jednání s Metisem o možnosti smluvní záruky pro členy spolku tak, aby nemuseli členové spolku používat vlastní finanční prostředky.

 2. Mudr. Frydrychová nás seznámila s nepřijemnou novinkou, kterou teď zavádí nově nemocnice Bulovka. Při pořízení nových dlah Johna Mitchella bude rodičům účtován (nevratný) rozdíl v doplatcích mezi reálnou cenou dlah a úhrady od pojšťovny – tj. 4 tisíce Kč. Zatím jsme tuto informaci obdrželi jen od Bulovky. (v roce 2016 již proplácí pojištovna na poukaz bez doplatku)

 3. Upozorňujeme na změnu účtu o.s. 2200571587/2010

 

Spolek Achilleus je závislý na pomoci a spolupráci svých členů.  

Pomohla-li Vám někdy informace nebo rada získaná přes Achilleus z.s. nebo přímo od členů spolku, zvažte zda byste vy sami nechtěli dál pomáhat zoufalým rodičům, kteří se se svou situací teprve vyrovnávají.

 1. Jednou z možností je aktivní podíl na činnosti spolku. Nejde o žádnou časově ani fyzickou náročnou práci, uvítali bychom nové nápady, nové implusy, nové kontakty na lékaře aj.

 2. Další možností je, stát se členem a zaslat členský příspěvek.
  Váš členský příspěvěk činí 300,- Kč / rok. Touto drobnou částkou umožníte:

   1. provoz webových stránek

   2. organizace setkání, pronájem prostor a úhrada nákladů s tím spojených

   3. tisk letáků

   4. šíření osvěty, pomoc a radu dalším rodičům,

   5. držení skladu použitých dlah a jejich distribuci

   6. uhrazení poštovného do Kanady (řádově tisíce)

   7. a další plánované akce spolku

 

Nikdo z členů výboru si nevyplácí žádnou odměnu, ani si nenechá proplácet svoje náklady na činnost.

 

Výhody pro členy spolku: 

 1. Setkání rodičů a přátel dětí s PEC bez vstupného

 2. Možnosti konzultace - webové stránky, poradna na serveru Modrý koník, FB profil

 3. Možnost zapůjčení Dorsi Rampy na 6 měsíců (podmínkou je aktivní členství ve spolku a úhrada poštovného)

 4. Využití skladu použitých dlah např. v době čekání na schválení poukazu pojišťovnou nebo kdy dítě nečekaně rychle vyroste ze stávajícíh dlah

 5. V jednání: spolupráce s Metisem, Sante

 

 

Setkání rodičů a dětí s PEC 2012

Konečně jsou tu fotky ze SETKÁNÍ rodičů a dětí s PEC z loňského roku. 

Read more...