Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Vaše příběhy a zkušenosti

Děkujeme Nadaci Agrofert!

nadace agrofert logo
Děkujeme Nadaci Agrofert za významný finanční příspěvek! Děkujeme Nadaci,  že nám pomohla pomáhat!

Read more...

Básničky pro neposlušné nožičky

Máme velkou radost, že vám můžeme představit první české motivační říkanky pro děti, které v rámi léčby Ponstiho metody nosí dlahy, tj. botky s rozpěrou.

Básničky pro neposlušné nožicky napsala Lucie Pytlová a ilustrovala Jitka Koldová.

Read more...

Jaké bylo letošní celorepublikové setkání rodin?

Podívejte se jaké bylo celorepublikovému setkání dospělých, rodičů a dětí s pes equinovarus. 
Fotky vám přiblíží atmosféru společně stráveného dne!

spolecna

 

Read more...

Rozhovor s autorkou Lucií Pytlovou

rsz lucka-mensi

V těchto dnech se dokončuje knížka říkanek pro děti s neposlušnými nožičkami – totiž s vrozenou ortopedickou vadou Pes Equinovarus Congenitus. Knížka má motivovat děti, aby neodmítaly nosit ortopedickou pomůcku nezbytnou pro léčbu této vady, botičky navzájem spojené tyčkou, ve kterých musí děti spát. Přinášíme rozhovor s autorkou básní Lucií Pytlovou.

Read more...

Velké poděkování sponzorům

Spolek Achilleus děkuje  Ředitelství řízení letového provozu za finanční dar pro náš spolek,za který jsme doplnili naši Půjčovnu dlah
Velmi si také vážíme věcného daru od Ortopedické protetiky při Hamzově léčebně Košumberk-Luže.
 

Read more...

Nové webové stránky Ponseti.cz

Achilleus z.s. představuje nový webový portál o Ponsetiho metodě
www.ponseti.czNa stránkách jsou přehledně k nalezení veškeré informace týkající se Ponsetiho metody, které vycházejí přímo z českého překladu příručky sepsané tvůrcem metody doktorem Ingacio Ponsetim

Ponseti cz2

Read more...

Celorepublikové setkání rodin 2016

pozvnakaV sobotu 21.5.2016 se v hotelu Renospond v obci Zderaz u Skutče konal sraz rodičů a dětí s PEC neboli vrozené ortopedické vady Pes equinovarus congenitus pod záštitou spolku Achilleus.

Nejednalo se o první setkání, ale s trochou nadsázky lze říci, že se jednalo o historicky první celorepublikovou sešlost ve velkém stylu.

Read more...

Změna na spolek

Vážení členové, přátelé a příznivci Achillea,

i nformacev souvislosti se změnou občanského zákoníku v r. 2012, jsme byli nuceni přizpůsobit právní formu našeho občanského sdružení na tzv. zapsaný spolek.Tato změna proběhla transformací stanov. Nové stanovy byly schváleny na náhradní členské schůzi dne 2. října 2015. Zápis do obchodního rejstříku proběhl dne 2. prosince 2015 a nově náš oficiální název zní Achilleus, z.s.

Read more...

PECky kolem nás

13293215 10206715247620486 1125739630 n NEJSTE NA TO SAMI. Právě vzniká mapa PECek kolem nás. Přihlašte se do FB skupiny a poznejte, že NEJSTE NA TO SAMI. Právě vzniká mapa PECek kolem nás.Určitě je ve vašem okolí někdo, kdo má stejné starosti jako vy.  Pojďme se navzájem najít!

Read more...

Reportáž ze soutěžního odpoledne s charitativní sbírkou pro Achillea

DSC 0946aMateřské centrum Uhlíček pořádalo za pomoci mnoha sponzorů a dobrovolníků dne 23.5.2015 charitativně-soutěžní odpoledne s názvem Soutěžíme pro zdravé nožičky. Naším záměrem bylo nejen připravit zábavné hry pro děti, ale zároveň informovat veřejnost o nejčastějších vrozených vadách nohou a finančně podpořit o.s.Achilleus, které sdružuje děti, jež neměly to štěstí narodit se se zdravýma nožkama.

Read more...

Page 1 of 4