Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Jaké bylo letošní celorepublikové setkání rodin?

Podívejte se jaké bylo celorepublikovému setkání dospělých, rodičů a dětí s pes equinovarus. 
Fotky vám přiblíží atmosféru společně stráveného dne!

spolecna

 

spolecna

 

 

 

 

 

 

V sobotu 27. května 2017 proběhl další celorepublikový sraz spolku Achilleus, tedy zejména dětí s vadou Pes Equinovarus Congenitus (PEC) , ale i mnoha dospělých. Setkání se konalo v hotelu Medlov na Vysočině po celý den.


Po deváté hodině přivítala účastníky předsedkyně spolku Stáňa Bašatová. Připomněla všem, čím Achilleus pomáhá, jak se mu daří a co plánuje. Poté se svěřila s léčbou dcery Elišky, čímž odstartovala představování jednotlivých zúčastněných. 

3

Všichni se tak mohli lépe seznámit a nahlédnutím do léčby své či svého dítěte prolomit pomyslné ledy vzájemné komunikaci.

Ještě před obědem si vzala opět slovo Stáňa s povídáním o fyzioterapii ,,peckářů“. Po krátké pauze byl pro dotazy hostů k dispozici pan Antonín Kriegelstein z protetiky Centrum technické ortopedie z Českých Budějovic

 Po obědě přišel čas na vzácného hosta, herce a moderátora Martina Zounara. S hosty se podělil o své vzpomínky a zkušenosti s léčbou PEC a zpříjemnil i tak báječnou atmosféru. V přátelském duchu pokračovalo blahopřání k jeho den starým padesátým narozeninám (došlo i na zpěv) a křest knihy Básničky pro neposlušné nožičky autorky Lucie Pytlové

17

Neméně vzácný host, MUDr. Monika Frydrychová, si vzala slovo po společném fotografování, kdy stručně zopakovala Ponsetiho postup a prozradila aktuální novinky z oblasti.
Oficiální program ukončilo vyhlášení tomboly a individuální konzultace s paní doktorkou a Stáňou Bašatovou. Všichni byli kolem 17 té hodiny pozvání k ohni na opékání buřtů a posezení u ohně. 

Každá rodina obdržela od spolku při prezenci malý dáreček a každé dítě tričko. Dospělí si jej mohli zakoupit v informačním koutku a to včetně mnoha dalších výrobků, jako například senzomotorické koberce, ručně vyráběné amulety z Indie nebo pro PEC orientované placky.
10Pro děti byl po celý den připraven bohatý program s malováním na obličej, plastelínou, pastelkami, či hračkami. S pomocí hlídacích tet obkreslovaly svá chodidla na ,,nožičkový strom“, procházely se přírodním chodníčkem pro bosé nožky, tvořily maňásky a sledovaly divadlo.

Snad se členové pracovního týmu Achillea nebudou mýlit, když si dovolí tvrdit, že se sraz opravdu vydařil. A letos kromě fotografií bude vzpomínkou i reportáž České televize, odvysílaná dne 27.5. ve večerních zprávách. 

Atmosféra byla skvělá, rodiče si snad odvezli cenné informace nebo nová přátelství a dětičky vypadaly spokojeně. A hlavně pro ně, jejich zdravé nožičky a úsměv se celý sraz konal. Děkujeme všem mnohokrát za bohatou pomoc a krásný společný den, ale nejvíce právě našim zlatíčkům – byli jste úžasní!


ALBUM VŠECH FOTEK 
ODKAZ NA REPORTÁŽ